KUUMA CUP 15.3.2008

Tulokset ovat tuomarijärjestyksessä: Páll Bragi Hólmarsson, Guttormur Àrmansson ja Sirpa Brumpton. Austurkotin lahjoittaman astutuksen oriilla Seðill frá Hólum voitti Samuli Koivisto!

B-FLOKK

Lapset (7-13v.)

1 Tvistur – Elina Hujanen L 7,4/ 7,4/ 7,7 = 7,50
2 Kolbeinn - Olivia Tuki L 7,3/ 7,5/ 7,4 = 7,40
3 Einir – Martta Uusitalo L 7,2/ 7,2/ 7,6 = 7,33
4 Bothildur – Cecilia Alameri L 7,2/ 7,3/ 7,3 = 7,27
5 Glitfaxi – Samu Virtanen L 6,8/ 6,9/ 6,9 = 6,87
6 Flóki frá Gróru – Emilia Hiltunen L, hylätty
7 Ægir frá Strandahjáleigu – Veera Siren L, hylätty

Nuoret (14-17v.)

1 Smári – Saara Kujala N 7,9/ 7,8/ 7,7 = 7,80
2 Glód frá Keldudal – Jutta Korhonen N 7,4/ 7,3/ 7,9 = 7,53
3 Gaeska frá Sydri-Höfðölum – Jenni Takanen N 7,5/ 7,2/ 7,4 = 7,37
4 Fatima – Alina Nurminen N 7,3/ 7,5/ 7,0 = 7,27
5 Fold frá Hrafnkelsstöðum I – Annastina Wahtera N 6,9/ 7,0/ 7,0 = 6,97
6 Korall frá Mörttö – Johanna Meronen N 6,8/ 6,8/ 7,0 = 6,87
7 Jökla – Alina Nurminen N 6,6/ 7,0/ 6,6 = 6,73
8 Embla frá Vidinesi – Emmi Hannula N 6,8/ 6,5/ 6,7 = 6,67
9 Nögg frá Veghel – Laura Heimonen N, hylätty

Nuoret aikuiset (18-21v.)

1 Glói frá Eirikstöðum – Petra Lönnqvist NA 6,8/ 6,2/ 7,1 = 6,70

Seniorit (yli 21v.)

1 Seðill frá Hólum - Guðmundur Sigurbjörnsson S 8,2/ 8,2/ 8,3 = 8,23
2 Gammur frá Neðra-Seli – Liisa Leppänen S 8,0/ 8,0/ 7,8/ = 7,93
3 Ófeigur frá Súluholti – Pilvi Routasalo S 8,0/ 7,8/ 7,8 = 7,87
4 Grettir frá Breidavadi – Marjatta Kojo S 7,6/ 8,1/ 7,8 = 7,83
5 Ófeigur frá Eilífðskógi – Milla Honkarinta S 7,8/ 7,8/ 7,8 = 7,80
5 Prins Polo frá Breidabolstad – Mari Väyrynen S 7,8/ 7,9/ 7,7 = 7,80
7 Koldimmur frá Alfs – Tiina Jokinen S 7,8/ 7,8/ 7,7 = 7,77
8 Vertrarnött frá Langhúsum – Paula Sarsama S 7,8/ 7,7/ 7,7 = 7,73
9 Vonarsletta frá Akkranes – Annika Kyrklund S 7,7/ 7,6/ 7,7 = 7,67
10 Jodis frá Eystri-Hól – Suvi Soivuori S 7,5/ 7,6/ 7,6 = 7,57
11 Pinkpop frá Fitjum – Jenni Mustonen S 7,5/ 7,6/ 7,3 = 7,47
12 Molda frá Miklaholti – Annika Sämpi S 7,4/ 7,3/ 7,4 = 7,37
13 Glymur frá Geirlandi – Miia Lönnberg S 7,1/ 7,4/ 7,4 = 7,30
13 Moeidur frá Sandhólaferju – Henrik Maunula S 7,1/ 7,4/ 7,4 = 7,30
15 Blesi frá Sahala – Miia Kinnari S 7,3/ 7,4/ 7,0 = 7,23
16 Brekka – Samuli Koivisto S 7,2/ 7,2/ 7,2 = 7,20
17 Frökk frá Minniborg – Miia Kinnari S 6,7/ 6,6/ 6,9 = 6,73

B-FLOKK FINAALI

1 Seðill frá Hólum - Guðmundur Sigurbjörnsson S 8,30/ 8,34/ 8,30 = 8,31
2 Grettir frá Breidavadi – Marjatta Kojo S 8,20/ 8,24/ 8,20 = 8,21
3 Gammur frá Neðra-Seli – Liisa Leppänen S 8,10/ 8,01/ 7,90 = 8,00
4 Ófeigur frá Súluholti – Pilvi Routasalo S 7,90/ 8,00/ 7,70 = 7,87
5 Ófeigur frá Eilífðskógi – Milla Honkarinta S 7,60/ 7,80/ 7,60 = 7,67
6 Prins Polo frá Breidabolstad – Mari Väyrynen S 7,50/ 7,64/ 7,70 = 7,61

A-FLOKK (ei ikärajaa)

1 Hörður frá Oddhóli - Guðmundur Sigurbjörnsson S, 8,0/ 8,0/ 8,0 = 8,00
2 Blaer – Pirkko Mäkinen S, 7,6/ 7,8/ 7,8 = 7,73
3 Freyja frá Terriniemi – Annika Kyrklund S, 7,7/ 7,7/ 7,7 = 7,70
4 Skelmur frá Haldofstöðum – Soile Magga S, 7,2/ 7,2/ 6,9 = 7,10

SPEEDPASSI

1 Hörður frá Oddhóli - Guðmundur Sigurbjörnsson S paras aika 9,10
2 Freyja frá Terriniemi – Samuli Koivisto S paras aika 9,40
3 Jódis frá Eystri-Hól – Annika Kyrklund S paras aika 10,70
4 Glód – Annika Kyrklund S paras aika 11,00
Skelmur frá Haldofstöðum – Soile Magga S, ei hyväksyttyä suoritusta
Blaer – Pirkko Mäkinen S, ei hyväksyttyä suoritusta

Kuvat © Katrianna Vahaniitty. Jos et halua kuvaasi esille, laita sähköpostia osoitteeseen webmaster@gaedingur.net, niin se/ne poistetaan. HUOM! Jos omistat käyttökelpoisia kuvia näistä kisoista niin otan niitä mielelläni vastaan edellämainittuun sähköpostiin!